Kanepi Noortekeskuse aktiiv korraldas 31. oktoobril  juba neljandat korda Halloweeni. Seekord pidutseti koolivaheaja viimasel päeval Kanepi seltsimajas kuhu oli kogunenud hulgaliselt kostümeeritud noori.

Õhtu algas ühise kõrvitsalaternate meisterdamisega. Valminud  erineva suuruse ja stiiliga laternad valgustasid Kanepi seltsimaja esist muruplatsi kogu õhtu ja olid kindlasti meeleolu loojateks ka möödujatele. Kõik osalejad võisid oma uhketele kostüümidele täiendust saada näomaalingute abil ja meisterdada endale mälestuseks Halloweeni ämbliku. Mõlema tegevuse juures oli abiks noortekeskuse käsitööringi juhendaja Aili Väronen.

Suures saalis keerutasid hoogsaid tantsutuure kõik kokkutulnud: nõiad, vampiirid, frankensteinid, vaimud, tulnukad ja muud tegelased. Väiksemas saalis oli Lauake kata end täis erinevaid hõrgutisi, igaks juhuks olid toitudel juures ka selgitavad sildid, et valikut kergendada. Näiteks võis sealt leida põdra pabulaid, paelusse, kõõmakooke, silmamuna morssi ja veel palju Halloweeni pidulistele sobivat meelehead. Tubli töö noorte peoperenaiste poolt!

Oma julguse said soovijad proovile panna Õuduste toas. Siseneda võis korraga vaid üks julge, igaks juhuks oli olemas saatja. Tuba oli täiesti pime ja seda täitsid hirmutavad helid, kujud, välgatused. Mingi asi vilkus ja lendas, kusagilt pimedusest ilmus koletis, keegi haaras ootamatult käest, põrandal sisises miski. Vaatamata õudusele tekkis huvilistest lausa järjekord.

Kui juba kostüümid, siis ikka ka parimate valimine ja autasustamine. Sel korral oldi enda kostümeerimisega eriti vaeva nähtud ja ka auhindu jagati rekordiliselt palju.
Kogu sündmus oli noorte endi kavandatud ja ettevalmistatud, osavõtt oli rohke, valitses üksmeelne ning sõbralik õhkkond.

Mõnus Halloweenipidu sobis hästi koolivaheaja lõppu
Oli kuulda, kuidas väikesed pidulised tegid juba plaane lähenevaks Mardipäevaks, et kelleks ennast teha, mida laulda ja kelle ukse taha minna, kes lasi Mardisante sisse eelmisel aastal ja kes mitte. Seda arutelu kuulates oli hea meel, et lastele meeldib endiselt ka  Marti joosta. Laskem siis Mardid tuppa tulla, nad on üsna pea meie ukse taha jõudmas ja see laste omaalgatus väärib toetamist.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+