Kokkutulnuid oli rekordiliselt palju – ligi sada inimest. Kohal oli nii väikesi lapsi, noori, emasid-isasid kui ka vanaemasid-vanaisasid. Mäe peal toimusid erinevad põnevad võistlused.

Pikima liu lasid väikestest (ehk siis neist, kes olid «mõõdupuu-Taunost» lühemad) Linda Rekker ja suurtest Angela Korela. Kommiväljal said väikesed lapsed lume seest maiustusepakikesi otsida. Nännirajal tuli mäest alla lastes hoo pealt lumelt maiustusi korjata. Vahvaimaks sõidukiks valiti seekord roosa riidega kaetud kontoritool-kelk, mille valmistasid mäel kollaseid tibumütse kandnud Jane, Nuki, Helika ja Heidi.

Väga vahvad olid ka suuremate poiste kõverast Viljandi teeviidast valmistatud «Vilja» ja väikese Joosepi pooleteisest salvokelgust kokku teibitud vormel. Veel toimus meeskondlik teatevõistlus, kus kiireim oli poiste võistkond koosseisus Chris, Steven, Gerald ja Tanel. Eriauhinna rõõmsa sportliku pingutuse eest sai võistkond «Kanepi regi». Kehakinnituseks jagati mäel teed ja sooje pirukaid.

Kell 15.00 jätkus perepäev Kanepi Seltsimajas. Seal said huvilised viltida endale pehme vastlakukli, keerutada vastlavurri ja liulaskmisest pildi joonistada. Väikses saalis võeti Kersti Kõrge juhendamisel mõõtu male- ja kabemängus. Ülar Kõrge juhtimisel said lapsed proovida lõõtsa ja akordionit. Toimus ka väike ekspromptkonsert, kus hetkega kombineeritud ühendansambli poolt tulid esitusele «Põdra maja», «Mu isamaa armas», «Juba linnukesed» ja paljud teised tuntud laulud. Noore lavastaja Kermo Raiki juhtimisel tõid lapsed improvisatsiooni korras lavale etenduse «Sipsik».

Päev oli kokkuvõttes väga tore ja tegevust jagus kõigile. Kohtume suvel Kanepi valla perepäeval!

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+