Kõige olulisem on võitluskunsti harrastava inimese füüsiline tervis. Tugevdatakse lihasgruppe, suurendatakse liigeste liikuvust läbi venitustreeningute. Laste jaoks on liikumine seotud mängudega. Nii tekivad mõnusad liikumisharjumused ja füüsiline tegevus ei seostu ebameeldivustundega.

Teiseks on oluline distsipliin. Kuulamine, keskendumine, tehnikate täpne kordamine. Nii suurenevad koostöö oskused ning see aitab leevendada ka tähelepanuhäireid. Tehnilised harjutused on koordinatsiooni arendavad, mis omakorda vähendab dementsuse ja Alzheimeri riski (oluline vanemate inimeste puhul). Distsipliin on ülimalt vajalik selleks, et tagada ohutus.

Kolmandana tuuakse sisse teadlikkus. Tavatreeningud ei ole seotud usuga. Mida siis mõistetakse vaimsuse all? Treeningutel õpetatakse hindama olukordi, inimesi. Vältima eluohtlikke situatsioone, provokatsioonile allumist. Tuuakse välja teadlikkus, mille läbi jõutakse tugevama mina-tunnetuseni ning inimesel kaob vajadus olla jõhker või allaheitlik. Õpetatakse olema tolerantne ning kui suureneb sallivus enda ja teiste suhtes, ei rutta inimene kriitilisi olukordi vägivallaga lahendama.

Samas on treeningute lõppeesmärk see, et kui peaks tekkima vajadus ennast või enda lähedasi kaitsta, oskab inimene oma vastase minimaalsete võtetega võitlusvõimetuks muuta. Tee perfektse tehnikani tagab aga tugeva isiksuse kujunemise. Seega, vägivallaga vägivallatu maailma poole! Tegemist on alaga, mis ei küsi vanust, sugu ega sportlikku taset. Vaja on ainult huvi ja kirge.

 

Miks valisid Sina võitluskunstid?

Aap Petrov (9a): See on lahe ning huvitav. Harjutused ei muutu igavaks vaid me mängime trennis palju lahedaid mänge. Laagrid ja võistlused on samuti huvitavad ning eriti meeldivad mulle treenerid. Meie trennis ei narrita ega kiusata. Kõik aitavad endast väiksemaid ning nalja saab ikka päris palju. Olen leidnud endale lahedad sõbrad.

Salme Ussanov (17 a): Valisin võitluskunstid, sest need annavad oskuse ennast kaitsta, kõik löögitehnikad (ka relvad) on omapärased ja neid on huvitav õppida, saab head füüsilist koormust, annavad julguse. Selline trenn distsiplineerib. Lahedad treenerid ja mõnus seltskond, see on muidugi ka, vastasel juhul ma ei käiks trennis.

Meelika Kustavus (15 a): Alustasin karatega enamjaolt lihtsalt huvi pärast, see tundus uus ja põnev ja ma tahtsin näha, mida see endast täpsemalt kujutab. Pealegi olin just Aasia kultuuridest huvitatud juba enne karatega tegelemise alustamist ning seetõttu tundus karate olevat midagi, mis mulle sobida võiks. 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+