vähemaks jäänud. Seega saab maakondlik kooliteatrite festival toimuma ühepäevasena 1. aprillil Kanepi Seltsimajas.

Naljapäeval teatrifestivali korraldada peaks olema üsna tabav, kuid nalja ja naeru taga on natuke tõsisematki joont. Põlvamaa kooliteatrite festivali tänavune projektijuht Marju Jalas on pettunud, et olgugi, et kõigi maakonna kooliteatrite tegijatega sai nõu peetud ning ühiselt välja mõeldud kuupäev festivali toimumiseks, pole algul sõna võtnud inimesed vaevunud praeguseks isegi mitte «ei» ütlema. «Tänavu alustasime korraldamist juba jaanuaris, suhtlesime kooliteatrite tegijatega otse telefonitsi, lõime veebikeskkonna info jaoks, saatsime infot listidesse, avaldasime artikleid Koidus ja internetiportaalides. Selle põhjal võiks öelda, et korraldus oli efektiivsem kui varem, kuid 1. märts kui registreerimiskuupäev jättis enamiku külmaks,» tõdes Jalas.

Osalemas vaid üheksa truppi
Võrdluseks eelmise aastaga, kui vaataja nägi ühe päeva jooksul koguni 16 etendust, osalevad tänavusel teatripäeval praeguse seisuga Valgjärve Põhikooli algklasside näitering, Kanepi Sõnakunstnikud, Põlva Eksperimentaalteatri keskastme ja gümnaasiumiastme trupid, Viluste Põhikooli raamatukogu Katuseteater, Kanepi Gümnaasium, Mammaste Lasteaed-Algkooli näitering ning Kanepi Avatud Noortekeskuse Dramatiino. «Siiras tänu neile, kes on kuupäevast kinni pidanud,» lisas Jalas.

Miks aga teha suurt numbrit kuupäevadest kinnipidamisest, küsisin Jalaselt. «Eelkõige ikka seetõttu, et festivalil osalejate arvust oleneb ka kulude hulk ja viimasel minutil pole võimalik kulusid ümber tõstma hakata.»

Jalase hinnangul kardetakse festivalile endiselt tulla, viidates halvale ilmale, külmadele perioodidele, haigetele lastele. «Me oleme kõik siin maakonnas samades tingimustes talve üle elanud ja ilmselt saavad ka kõik näidendid nn pooltoore maiguga olema, aga see ei tähenda, et peaks kartma välja tulla. Teatrifestival seisnebki ju selles, et ennast näidata ja laval välja elada,» rõhutas Jalas.

Põlvamaa kooliteatrite festival 2011 toimub 1. aprillil ühepäevase festivalina algusega kell 10 Kanepi Seltsimajas. Täpsem info asub aadressil kooliteater.polvamaa.ee

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+