Mis on supp ilma soolata ja mis on märts ilma Meedionita? Meediasüsti aktiivsed noored on valmis treinud järjekordse saate, kus taaskord kajastub 3 eriilmelist lugu. Märtsi Meedionis saab mõtteid uuteks leiutisteks ja näeb ka ühte kuulsat eestlast.

Saate avalugu viib vaatajad Savernasse. Sealsetel noortel on juba mitu kuud olnud võimalus külastada ettevõtlusringi. Antud ringis kootakse Saori kangastelgedel valmis väikesed lapikesed, mis hiljem õmmeldakse patjadele. Noori juhendav Heivi Kurg on aga sel viisil kudumise näol leidnud oma tõelise mina. Saori kangastelje liikuvust katsetab ka Meediasüsti reporter Kristo Kooskora.

Meedioni teine lugu liigub värskelt alanud kevadelt viivuks tagasi talve. Saesaare paisul Taevaskojas on väga hea võimalus tõukekelkudega matkamiseks. Just seda ühel talveõhtul paarkümmend noort teha saidki. Lisaks meeliülendavatele kaadritele Taevaskoja ilusast loodusest kõlab loos nii mõnigi fakt tõukekelkude kohta.

Lõpuloona pakub märtsikuu Meedion võimalust kiigata hetkeks pärimusmuusika valdkonda. Mooste Folgikojas toimunud pärimusmuusika pesast võtsid osa Cätlin Mägi ja Meisterjaan. Ürituse korraldaja Raivo Sildoja räägib põgusalt pesade programmist ja põhjusest, et see just Moostes toimub. Meediasüsti reporter Hanna sai võimaluse intervjueerida ka muusikuid endid. Jutustuse käigus tuli muuhulgas välja pärimusmuusika tähendus neile ja nende tee parmupillini.

Meediasüsti töökas seltskond valmistab ette juba uue kuu saadet. Aprillikuu Meedion ilmub 7. mail.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+