Kolmel järjestikusel päeval saab Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse saalis vaadata esinduslikku valikut Matsalu Loodusfilmide Festivali programmist. 12. Aprillil peab loengu ning näitab oma fotosid ka tunnustatud loodusfotograaf Urmas Tartes.

Teist aastat järjest Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse, MTÜ Munalinna ja Matsalu loodusfimide festivali koostöös toimuv sündmus toob kvaliteetkino koju kätte.

Põlvalastel on aprilli teisel nädalal taas võimalus näha tipptasemel loodusfilme oma kodulinnas. Matsalu Loodusfimide Festivaliga koostöös sündinud programm toob Põlvasse Himaalajast, Kanadast, Keeniast, Indoneesiast, Serengeti Rahvuspargist ja Soome loodusest rääkivaid filme.

Loodusfilmide programm saab alguse kolmapäeval 11. aprillil kell 18:00, mil näidatakse mitmetel festivalidel auhinnatud filmi “Petropolis.” Õhust filmitud kaadrite abil edasiantud film käsitleb naftatööstuse laastavat mõju loodusele. Samal õhtul saab vaadata veel kahte loodusfilmi – Indoneesia vihmametsast ja selle hävimisest rääkiv “Green” ning Himaalaja piirkonna ökoloogilisest kriisist kõnelev “Katkine Kuu.” Kolmapäeva, 12. Aprillil kell 18:00 algab kohtumine Urmas Tartesega. Näidatakse 2006. aastal Matsalu Loodusfilmide Festivalil peaauhinna saanud filmi “Puude Kuninganna,” mis räägib viigipuu ja imepisikese putuka viigikireslase miljonite aastate jooksul väljakujunenud koostööst.

Kava on mitmekesine, sisaldades nii ökoloogilist kriisi kui looduse kaunist harmooniat kajastavaid linateoseid. Programm lõpeb reedel Serengeti Rahvuspargist kõneleva filmiga.

Pileteid hinnaga 1 euro seanss saab osta enne algust kohapeal. Filmid on eestikeelse tõlkega. Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse uuendatud saal ootab kõiki loodushuvilisi kinno!

Kava:

Kolmapäev 11. aprill

kell 18:00 Petropolis 43 min

kell 19:00 Green 48 min

kell 20:00 Katkine Kuu 52 min

Neljapäev 12. aprill

kell 18:00 Kohtumisõhtu bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartesega. Seejärel film “Puude Kuninganna” 52 min

Järgneb arutelu. Vaadatakse Urmas Tartese looduspilte.

Reede 13. aprill

kell 18:00 Skandinaavia loodus – Soome 52 min.

kell 19:00 Serengeti 98 min.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+