Kuidas siis ikkagi tantsuõpetaja Andre Laine toormaterjalist valmistooteid vormib? Võib-olla polegi Meie Stuudio kontekstis õige kasutada sõna «toormaterjal», kuna tundub, et tegemist on väga küpsete ja andekate noortega. Kuid millist vaeva ja, olgem ausad, sealjuures ka rõõmu need tantsijad nägema peavad?

Põlva Spordihoonesse sisenedes ja ujulataguste ruumide sissekäikudest mööda põigeldes oli näha juba noorte tantsijate sagimist. Treening on püha, selleks tullakse tükk aega varem kohale, valmistatakse end ette, räägitakse isekeskis niisamajuttu ning kui kell kukub, rivistab Andre Põlva Spordikooli väikses saalis tantsijad üles nagu sõjaväes. «Parem pool, vasak pool,» raiub tantsuõpetaja. Polegi pikalt tarvis oodata, kui sisseseatud treeningu algus mitteformaalsema suuna võtab. Aega on alati vähe, seda mängib ka Andre tantsijatele, vihjates, et tänane (neljapäevane – R.V.) proov võib julgesti üle ettenähtud aja minna.

Mitte nii tavapärane tund
«Kui tavaliselt kestab tantsutrenn poolteist tundi, siis täna võime siia mitmekski tunniks jääda,» räägib Andre.

Kuid milleks ikkagi kogu see aja teema ja pikkade treeningute läbiviimine? Meie Stuudiol on põhjust rabelemiseks küll. Ukse taga seisab vabariiklik tantsukonkurss «Koolitants 2011» ning kevadel tähistab stuudio viie aasta juubelit.

Tavaline tantsutund pole, nagu mainitud, seekord nii tavaline midagi. Hoopis pikem ja põhjalikum kui tavaliselt. «Tavaline tund näeb ette pooletunnist soojendust, 45-minutilist tantsuõppimist ning 15-minutilist venitusharjutuste sessiooni,» räägib Andre.

Fenomenaalne nähtus
Andre abijuhendaja Signe Zopp peab tantsustuudiot omaette fenomenaalseks nähtuseks just seetõttu, et ühes stuudios tantsivad paljudel juhtudel nii vanemad kui lapsed. «Tantsupisik on vallutanud kõigepealt lapsi ja siis on ka vanemad käima hakanud,» räägib Signe.

Kibekiire proovigraafik pole Meie Stuudiot tagant lükkamas üksnes Koolitantsu ja juubelikontserdi tõttu vaid oma roll on siin ka detsembris etenduval «Minu Põlvamaa» lavastusel ja veebruaris plaanitud Riiga sõidul. «Esinemisi on veelgi ja palju,» teatab Andre.

Tundub aga, et Meie Stuudio võtab kõigest viimast ja naudib igat hetke. Seega tasub silmad-kõrvad lahti hoida ja uurida, kus neid andekaid noori järgmisena näha saab.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+