maakonnakeskuse kultuurikeskus jõulu eel terve laste saginaga täitus. Viimaks elupõlisel kultuurijuhil turgatas – 1997!

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse harrastustegevusjuhi Kristina Paluoja kokkuvõttel käis päkapikumaal kahel päeval ligi 400 last – lisaks põlvalastele ka Kanepi Gümnaasiumist jm. Eriline tõmbenumber oli vigurite tuba, kus esimesel päeval korraldasid põnevaid katseid Põlva Ühisgümnaasiumi noored, teisel päeval aga Tartu Teadusbussi esindus. «Eriti palju oli tegemist poistel,» märkis ta.

Näitemängutoas oli kummalgi päeval kolm etendust – lisaks linna harrastusteatrile astusid üles Valgjärve näiteringi lapsed ning Rosma Haridusselts «Oberuferi jõulumänguga».

Karaoketoas said lapsed ka ise laulda, näputöötoas aga Monyka Talli juhendamisel jõulukaarte ja -ehteid valmistada.  Kes esimesel päeval tulema juhtus, neil õnnestus kultuurikeskuse parklas hobusaaniga ka sõitu teha.

Ühtekokku käis päkapikumaal tegevus üheksas toas. Jõuluvana toas võttis külalisi vastu jõuluvana, kellega koos lustiti ja prooviti maiusi. Lisaks sai pilti teha. Piparkoogitoas käis agar piparkookide tegemine. Pannkoogitoas sai jälgida, kuidas klubi Aal pannkooke valmistab ja neid ka maitsta. Inglite toas oli võimalus uudistada huvitavat näitust ja proovida ingli tiibu.

Põneva ja huvitava elamuse pakkus Jaaniraotu OÜ miniloomaaed oma loomade ja lindudega. Uudistada sai jaanalinnu mune, saadaval oli omaküpsetatud leib ja piparkoogid.

Traditsioonilisel Mooste jõulumaal oli huvilistel sedapuhku võimalus osa saada nelja koja tegemistes. Sepikojas sai ka ise proovida oma võimeid raua tagumises ning õnnetina valamises.  Villakojas meisterdati puulitrile villast lambakuju ja pärast riputati see kaela. Samuti sai uudistada villast tehtud asju. Folgikoja laval toimunud etenduses osalesid kaks jänest, kaks hunti ja karu. Etendati tükki, kus jänesed pidid kohale toimetama jõuluvana kingikoti, mida pahad hundid püüdsid ära varastada. Appi tuli karu ja koos etendust vaadanutega saadi huntidelt kingikott tagasi. Edasi siirduti Folgikoja eeskotta, kus ootas jõuluvana. Koos lauldi ja lastel oli võimalus istuda jõuluvana põlvel.

Mooste mõisa arendusseltsi juhi Ülle Prosti tagasivaatel sai tänavusest jõulumaast osa ligi pool tuhat last. Kaugemad tulijad olid Tartust ja Võrust. «Eriti korda läks lastele jõuluetendus,» pani Prost tähele.

Ettevalmistusi laste vastuvõtmiseks alustas 25-liikmeline meeskond hea mitu kuud tagasi. Igal aastal on liitunud ka uusi tegijaid.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+