Tänapäeval on mood ja moekas olemine muutunud väga oluliseks, eriti noortekultuuris. Paljud pisikesed tüdrukud unistavad modellikarjäärist ja paljude neidude eesmärk on välja näha võimalikult tuntud laulja, näitleja või filmistaari sarnane. Noored jälgivad pingsalt, mida nad selga panevad. Neile on tähtis popp välja näha.

Et anda noortele võimalus ennast teostada, otsustas Mooste valla noortetiim korraldada ürituse, mis peaks huvi pakkuma kõikidele moesõpradele. Üritusega püütakse saavutada tüdrukute paremat esinemisoskust, julgust, liikumist ja kõneosavust ning samas õpetame riietuse elavamaks muutmist.

Moekas olemiseks ei pea tingimata kõiki riideid poest ostma. Seda, kuidas rõivastele eri vahenditega uue näo saab anda, õpetatakse ka noorte moemissi valimisel. Noored õpivad tundma erinevaid riidematerjale ja värvilahendusi ning võimalusi, kuidas saab ehteid ja aksessuaare omavahel kombineerima.

Õhtu jooksul on publikul võimalus missikandidaatidega tuttavaks saada, näha noorte fantaasiat fantaasiakostüümide demonstratsioonil ning publiku silme all valmib omaloominguline komplekt etteantud materjalist.

Avatud on moetäika, kus saab osta noorte endi valmistatud ehteid, meigi, soenguvahendeid, lõhnu ning ka professionaalset jumestust. Žürii selgitab välja tublimad ja julgemad ning seejärel toimub autasustamistseremoonia.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+