Laupäeva lõunaks olid end seadnud sisse 17 3-6 liikmelist noortegruppi kellel oli ühine eesmärk sel üritusel – leida idee ja teha projekt. Kui Meediasüsti vabatahtlikud Kairi Parson ja Rauno Planken koolimajja sisse astusid, polnud neil olemas kindlat plaani ega sihti, vaid tahtmine pika rännu järel maha istuda ja esialgu lihtsalt uusi tutvusi leida. Üllatusena vaatas vastu ka teisi tuttavaid nägusid Põlvamaalt!

Paraku polnud noortel aega niisama passida, sest koheselt hakati idee otsimise ja selle kirjapanemisega pihta. Slaidiesitluse ja Kristi Jüristo abil said noored põhiteadmised projektiloogikast. Kui kuuldu mingil hetkel segaseks jäi, tõstsid noored üles vastava märgi „Olen ummikus”, mille peale tõttasid appi spetsialistid Karin, Hanna ja Dimitri. Oli ka gruppe kes olid liiga hoos, et neid segada ning ka neid kes otsisid veel ideed.
Õhtul koondati kõik koolitusele tulnud kokku kolmeks grupiks, kus tutvustati üksteisele enda pooleli olevat projekti ning tutvuti teiste omadega. Grupis saadud tagasiside tõi esile plaani head ja vead ning pani mõtlema küsimustele, mille peale ise mõelnud ei olnud.

Kes said und, magasid. Need kes leidsid sõpru, ei saanud magada vaid mängisid koos erinevaid seltskondlikke ja ka sportlikke mänge. Võimalus oli ka diskot pidada.

Teisel päeval küsiti endalt ja oma meeskonnalt, et mis on projektist puudu. Iga meeskond andis lubaduse, mida nad projekti loomisel järgmisena kindlasti teevad. Mõned lubasid oma projektile partnereid otsida, teised tegevuskava viimistleda. Meediasüsti pisike esindus lubas koju tulles oma meeskonnaga nõu pidada ning oma projekti lihvida. Lisaks kõikidele muljetele ja tarkustele, jäi igale osalejale seda toredat ööpäeva meenutama kott, mil kiri „Kivi kotti!”

„ Mulle meeldis, et üritus oli mitteformaalne ehk vaba, sai iga kell õues käia, polnud seda tüütut kindlat slaidishowd kus iga slaidi endale paberile kirjutama pidi,” märkis Eelika Kiil Nõo Reaalgümnaasiumist. Idee24 sõnum oli, et ideede korda saamine on võimalik, vaja vaid see üles kirjutada.

Vaata pisikest pildigaleriid SIIT!

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+