“Noortekonverents on seni olnud iga-aastane üritus. Koostegemise jõud ning vajadus kuulata targemaid ja tähtsamaid on ühelt poolt konverentsi fenomen. Kuna see niikuinii on kogu aeg edukalt toimunud ja kuna Põlvamaa Noortekogu kui korraldaja mõttes on pikalt mõlkunud soov korraldada rahvusvahelist projekti, siis ühildasime käesolevaga kaks asja,” tutvustas projekti algatuse taga seisnud ideed Põlvamaa Noortekogu esimees Sigrid Sibul.

Järgmise aasta juunini kestva projekti koostöökohtumine toimub 23.-30. oktoobril Mooste mõisakompleksi erinevates hoonetes. Põlvamaa Noortekonverents 2011 ise peetakse Folgikojas 29. oktoobril. Projekti ja ka konverentsi teemaks on noorte osalemine demokraatias ja vabatahtlikkus.

Laupäeval, 29. oktoobril toimuva konverentsi juhatab sisse paneeldiskussioon, milles väitlevad Erik Raudsepp (AIESEC Tartu esimees), Pille-Riin Raudsepp (Eesti Noorteühenduste Liit), Kaisa Edenberg (Vara vallavolikogu esimees), Valdo Randpere (Riigikogu liige, Riigikogu noorte toetusrühma liige) ja Ivari Padar (Euroopa Parlamenti liige). Modereerib Märt Treier.

Kell 12.30 algav infomess toob suurele lavale koolide ja organisatsioonide tutvustused, konverentsisaalis ja fuajees on üles seatud infoboksid. Kell 14.30 tunnustatakse tänavu enim silma paistnud noorsootöötajaid ning antakse üle noortesõbraliku omavalitsuse rändkarikas.

Alates kella 15-st on kõigil osalejatel võimalus valida põnevate töötubade vahel.
– Kultuur
– Vaba mõttekoda
– Fototöötuba
– Näitlemine
– Tants
– Välismaale minek?!

Lõppakordi konverentsile annab ansambel Mimicry.

Noortekonverentsile registreerumiseks tuleb minna aadressile www.polvanoored.ee/noortekonverents

Moostes toimuvaks konverentsiks toimetavad noori kohale selleks käima pandud spetsiaalsed bussid. Kogu info noortekonverentsi kohta on kättesaadav Põlvamaa Noorteportaalist.

Lisainfo:
Sigrid Sibul
Põlvamaa Noortekogu esimees
Tel: 553 7275
E-mail: noortekogu@polvamaa.ee
www.polvanoored.ee

Allikas: www.polvamaa.ee

Põlvamaa Noortekogu algatatud demokraatiaprojekt ja noortekonverents «Youth for democracy and democracy for youth” ehk siis “Noored demokraatia ja demokraatia noorte jaoks” on leidnud toetust Euroopa Noored Eesti büroo alaprogrammist, Põlva Maavalitsuselt, Europe Direct Põlvamaa infopunktilt, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupilt ning Põlvamaa Omavalitsuste Liidult.

BUSSIINFO:
Esimene marsruut:
Mikitamäe   8.10 * Mikitamäe vallamaja ees
Värska        8.20 * Värska vallamaja juures (parkla)
Veriora        8.45 * Veriora noortekeskus (parkla)
Räpina        9.00 * Bussijaam (kiriku poolses ääres)
Ruusa         9.15 * Bussipeatus
Mooste       9.30

Teine marsruut:
Valgjärve     8.15 * Bussipeatus (endine poe plats)
Kanepi        8.40 * Kirikuesine plats
Laheda       9.00 * Tilsi Põhikooli parkla
Põlva          9.10 * Edu keskuse ja Selveri parkla
Mooste       9.30

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+