Kampaania «Sahtlid puhtaks!» loosib iga kuu lõpul lähtuvalt konkursi reglemendist parimate lugude kirjutajate vahel auhindu. Lisaks valib portaal maakonna parima kooliajalehe.

Portaali projektijuht Talis Tobrelutsu sõnul on aasta aega töötanud portaali taga idee, et kusiganes Põlvamaa otsas ka noor ei ela, on tähtis, et ta hindaks oma kodus toimuvat ja annaks sellest väljapoole ka teistele teada. «Noorteportaal on selleks suurepärane väljund ning selle info levib internetis kõigini, kes noorteteemalisi lugusid loevad.»

Noorteportaali eeesmärgiks on algusest peale olnud pakkuda võimalust lugeda organiseeritud ja kvaliteetses internetikeskkonnas mitte ainult artikleid aga ka noorsooalast infot alustades põnevatest projektidest kuni huvitegevuseni laiemalt terves maakonnas, rääkis Tobreluts. «Sealjuures oli oluline käivitada uudisbaas, nüüd on järgmine samm kaasata noori, kes võiksid näha selles portaalis kasu oma tulevikule.»

Sahtlite tühjendamise aeg
Kommenteerides kampaania sisu, ütleb Tobreluts, et kampaania on väga konkreetne. ««Sahtlid puhtaks!» on väga otseselt võetav lause – andke oma informatsioon noorteportaalile, ärge hoidke seda endale. Tehke oma sahtlid puhtaks. See sõnum on kõigile, nii noortele kui noortega koostööd tegevatele inimestele.»

Sealjuures rõhutab Tobreluts, et tegemist on võimaluse, mitte kohustusega. «Me ei löö ju kellegi sahtleid sõna otseses mõttes puhtaks vaid anname võimaluse endast midagi välja saata.»

Tobrelutsu sõnul peaks noor arvestama sellega, et tema lugu hakkab ise elama tema tuttavate ja teiste noorte peades. «Tema mõtted võib keegi kuskilt üles korjata, teda võib keegi märgata ning hiljem saab noor saadud kogemusi ära kasutada näiteks CV koostamisel, kuhu võib märkida töö Põlvamaa Noorteportaalis,» täheldas Tobreluts. «Siin on ka veel sotsiaalne aspekt – noor peab tundma uhkust teise noore üle, kes noorteportaali kirjutab, sest see on kokkuvõttes prežtiisi küsimus. Selle üle, kes oskab kirjutada, suudab oma mõtteid avaldada, peab uhkust tundma.»

Portaal annab võimaluse oma tegemistele tähelepanu püüda
Tobreluts loodab, et kui portaali kirjutavate noorte arv suureneb, hakatakse ka nende mõtteid tõsisemalt võtma. «Meie portaal annaks võimalus noortel oma hääl kuuldavamaks muuta,» lisas Tobreluts. «Noored võiksid teada, et seda neilt oodataksegi. Otsene n-ö komm asja juures on see, et iga kuu viimasel neljapäeval loositakse välja auhindu parimate kirjutajate vahel erinevates kategooriates.»

Uus Põlvamaa Noorteportaali kampaania «Sahtlid puhtaks!» algab oktoobrist ning ootab uusi lugusid oma kodukohast nii aktuaalsetel teemadel kui ka näiteks ilukirjanduslikus žanris.

 

Kampaania reglement

 

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+