Reedel, 4. septembril 2015 toimunud Põlvamaa koolide õpilaste õppepäeval „Reipalt koolipinki” oli õpilastel võimalus osa võtta seikluslikust orienteerumismängust, kus rada läbides tuli lahendada erinevaid ülesandeid ja pildistada loodusfotosid.

 

Põlvamaa noorteportaalile laekunud loodusfotosid hindas fotograaf Lauri Kulpsoo, kes iseloomustas võidutööd järgmiselt: „Võidutöö paistis kohe teiste seast silma maagilise õhkkonna poolest. Selles pildis on nii ilu, hoogu kui müstikat, sest pole päris selge, kuspool on maa, kus taevas – kõik üks suur ja roheliselt voogav mets!“ Võidufoto autoriks on Friedebert Tuglase nimelise Ahja Kooli 3. klass.

 

Ka kaks eripreemiat lähevad Ahja kooli, sedapuhku 5. ja 6. klassile. Fotode hindaja ütles 6. klassi foto kohta järgmist: „Paikade või üksikute taimede salajane olemus avaldub siis, kui võtame nende uurimiseks aega ja süveneme. Huvitavama tulemuse saamiseks fotodel piisab lihtsalt kükitamisest, lähemast uurimisest või vaatenurga muutmisest. Justnimelt teistsuguse vaatenurga leidmise eest soovin selle foto ära märkida eripreemiaga.“

 

5. klassi foto kohta ütleb Lauri nii: „Päris põnev kandilise valgustatud pea, laiali aetud käte ja käbist ninaga lumememm, kes hoogsalt pildi ülemise vasaku nurga suunas jänesekapsaste vahelt välja lendab.“

 

Kulpsoo tunnustab kõiki fotokonkursil osalenud klasse ning soovib, et neil jätkuks huvi ja tahtmist loodusesse süveneda, rohkem sellest teada saada ja põnevaid pilte teha!

 

Fotokonkursi võitjatega võetakse ühendust!

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+