võeti see aga alles 1988. aastal. Näiteks 60-ndail ja 70-ndail aastail olid ka peaaegu igas Põlvamaa koolis lauatenniselauad ja paljud tänased harrastajad said lauatennisepisiku just sealt. Põlvas toimusid ka regulaarsed treeningud treeneri juhendamisel.

On tähtis pakkuda noortele, eriti aga maapiirkondades elavatele, atraktiivset vaba aja veetmise võimalust ja lauatennis on selleks suurepärane võimalus. Võistlussportlasel tuleb lauatennist harjutama hakata juba väga varases eas, seetõttu on lauatenniselaua olemasolu koolides, spordi- ja noortekeskustes väga tähtis. Veelgi tähtsam on kohe omandada õige tehnika, sest valet on hiljem raske ümber õppida.

Seetõttu on vajalik ka juhendaja olemasolu. Laupäeval, 29. jaanuaril toimusid Põlva Spordikeskuses järjekordsed AS-i Põlva Piim SK Mumuu auhinnavõistlused noortele lauatennises. Võistluste korraldajana on tore tõdeda, et lauatennise kandepind Põlvamaal on jälle laienemas. Noori huvilisi jagub Põlvasse, Moostesse, Tilsisse, Kauksisse, Veriorale, Savernasse ja mujalegi. Märtsis on tulemas Põlva maakonna koolinoorte ja täiskasvanute võistlused ja aprillis SK Mumuu auhinnaturniir noortele. Mumuu auhinnaturniirilt T14 vanuseklassis saavutas esikoha Anna-Liisa Viljat (Mooste), kes vanemas vanusegrupis võisteldes ei kaotanud ühtegi setti. T16 saavutas esikoha Janika Kopli (Põlva), teise koha Cessica Järvmägi (Tilsi) ja kolmandaks tuli Merylin Liiv (Tilsi). P14 vanuseklassis jõudsid finaali Ander Sõrmus (Põlva) ja Karel Raidmets (Põlva).

Tulises finaalis suutis Ander oma paremuse maksma panna ja tulemusega 2:1 võita. Kolmanda koha sai Mihkel Algus (Mooste). P16 vanuseklassis saavutas esikoha Rain Hiienurm (Mooste), kes ei kaotanud ühtegi setti. Teiseks tuli Erik Listmann (Põlva) ja kolmandaks Heiko Marjapuu (Tilsi). P18 vanuseklassis saavutas esikoha Rando Veberson (Tilsi). Teiseks tuli Margus Metsoja ja kolmas oli Reimo Berg.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+