Tulijad teadsid, et toimumas on Lepatriinu kolmas heategevuslaat, mis sel korral kandis nime «Kesknädala kroonilaat».

Laadalisteks olid nagu ikka lastevanemad, perede liikmed, sõbrad, tuttavad ja teisedki asjast huvitatud isikud. Iga saabuja sai väraval maja perenaiselt Ene Tigaselt ja hoolekogu esimehelt Evo Sirendilt pisikese porgandiroosi.

Valgustatud välitelgis pakkusid kokad Eha ja Valve ning logopeed Helve Lepatriinu nimirooga «Täpipuder», päikselist kõrvitsasalatit, küpsetisi ja sooja glögi.

Sõna «kroon» on võimalik mitut moodi tõlgendada, seda oli näha ka kauplejate uhketest peakatetest.

Kunstlikult lopsakaks vormitud punnis põskedega pirukatädilt osteti küpsetisi suure rõõmuga, sest hõige «Pirukaleee!» tõi eakamatesse laadalistesse vana aja nostalgia, lapsed aga said pärast pikka tunnistamist aru, et tegemist on head huumorisoont omava õpetaja Annega.

Laada külalistele pakkus isetegemisrõõmu kaks meisterdamistuba: ühes õpetas lapsevanem Marge paberist nukke tegema ja neile riideid disainima, teises valmisid õpetajate Tähte ja Ave juhendamisel päkapikud.

Käsitöö «Nipet-Näpet» letis leidus maitsekaid ehteid, laastupilte, süüteküünlaid ehk kaminaroose, vilditud vigureid, kootud susse, sokke, kindaid, seinakaunistusi, siidisalle ja muudki. Suurte lepatriinukate loovalt isetehtut said soovijad osta nii endale kui kingitusteks. Ostukottidesse libistati kiirelt koduhoidiseid ja sügisande. Lasteaia sümboolikaga värvilised T-särgid olid samuti nõutud kaup.

Nii mõnigi lelu ja raamat sai endale uue elu teise lapse mängumaal. Tihe tunglemine käis ümber leti «Iga loos võidab». Arvata võib, et õnne proovis enamik laada külastajaid. Muusikasalongis pakkus eelmistest laatadest tuntust kogunud «Kassikohvik» soolast ja magusat nii kohapeal põske pistmiseks kui ka koju kaasa võtmiseks.

Kadrilaupäeval aset leidnud laadal olid üllatusesinejateks Martideks-Kadrideks maskeeritud kullatriinude ehk IB rühma lapsed.

Laadatulu läheb lasteaia pesamunadele
Kahetunnise ürituse kulminatsiooniks kujunes oksjon. Naljatlevad sõnameisterlikud õhtujuhid Kaido ja Peeter müüsid maalitud kivi, kaks reljeefset seinapilti ja aialaua kaugelt üle alghinna. Annetusekasti raha poetanud lahkete inimeste vahel loositi välja tänumeened, milleks olid sponsorite kinkekaardid ja lilled. Külalistena võtsid meie laadast osa Maarja Küla rahvas ja Kõlleste kommimeistrid.

Õues jõudu kogunud lumetuisku trotsides võeti «Lumekohvikust» kaasa veel sooja «Täpiputru» ja hea tundega südames asuti koduteele.
Täname linnapead Tarmo Tamme, Lepatriinu endisi juhatajaid Ingrid Madalveed ja Aino Rämsonit, kes oma kohalviibimisega meid austasid. Sügavad tänukummardused sujuva koostöö eest lasteaia hoolekogu liikmetele.

Laata toetasid paljud firmad ja üksikisikud, kelle nimed on ära toodud lasteaia kodulehel www.lepatriinu.ee

Hea tegu soojendab südant! Müügist saadud tulu ja annetused – kaheksa tuhat krooni – lähevad lasteaia sõimeealiste mänguplatsile ronimisvahendi ehitamiseks, kus pisitriinud saavad uue aasta kevadel liugu lasta, ronida ja mängida.

Ene Tigase, Veera Kutseri, Anne Vanahansu, Heldin Punga, Mare Noole, Silvi Kure ja Inge Klade eestvedamisel on lepatriinukad taas valmis koostööks ja järgmisteks heategudeks.

 

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+