4.septembril toimus Põlvamaa koolide õpilastele õppepäev „Reipalt koolipinki”.

 

Üheksa Põlvamaa kooli õpilased marssisid reede ennelõunal läbi Põlva kesklinna Intsikurmu poole, kus toimunud õppepäeval sai tutvuda Põlvas pakutavate spordiringide ja huvialategevustega.

Rongkäigus osalesid eelkõige Põlva valla õpilased, aga kohal oldi ka teistest maakonna koolidest. Esindatud olid Põlva Ühisgümnaasiumi, Põlva Põhikooli, Mammaste Kooli, Johannese Kooli, Ahja, Viluste, Kauksi, Orava ja Mikitamäe kooli õpilased.

Tegevusi kohapeal oli erinevaid, kohal olid Meediasüsti noored, Rajaleidja, JJ-Street. Oma oskusi said noored panna proovile jalgpallis, käsipallis, võrkpallis, orienteerumises, kunstis. Kohapeal tehti ka zumba trenni, suurematele oli mullipalli jalgpall.
Õpilased said osa võtta ka seikluslikust orienteerumismängust, kus rada läbides tuli lahendada erinevaid ülesandeid, teha loodusfotosid ja mälestuseks klassi „selfie.”
Loodusfotod lähevad hindamisele Tartu loodusmajja ja parimaid ootab ees külastus sinna. Hinnatakse eraldi 1-6 klasse ja 7-12 klasse.
Päeva üllatuskülaline oli Mikk Mäe, „Eesti otsib superstaari” kuuenda hooaja finalist, kellega koos said õpilased laulda ja pärast esinemist autogramme koguda ja end koos temaga pildile seada.

Meile laekunud loodusfotod :

Ahja Kool VI klass ( 1. ja 2. pilt )

 Ahja Kool 3.klass ( 3. ja 4. pilt )

Ahja Kool 5.klass

Põlva ÜG 5a. klass

Mikitamäe Kool

Mammaste LAK 1.b klass

Ahja Kool 5. klass

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+