Tänavune Põlvamaa noortekeskuste suvekool toimus 29 – 30 juunil Lobotka külaplatsil, Värska vallas. Selle aasta korraldajaks oli Värska ANK. Esindatud olid 12-st Põlvamaa noortekeskustest 10: Põlva, Kõlleste, Valgjärve, Kanepi, Veriora, Orava, Mikitamäe, Räpina, Ahja, Värska.

 

Kogunemisel soojenduseks mängiti seltskonnamänge, misjärel saadeti noorsootöötajad Lobotkas ära. Kohapeale jäi Värska noortekeskuse noorsootöötaja koos korraldusmeeskonnaga, kellega organiseeriti lastele erinevaid õpitubasid (avalik esinemine, MINU pilt, elamussport) ja toimusid ettevalmistused õhtusteks ettekanneteks. Noorsootöötajad nautisid samal ajal Seto Talumuuseumi ja hobuvankri matka Väike-Nedsajale. Hobuvankriga liigeldi kaunite männimetsade vahel, emotsioonid ja rahulolu olid suured, seetõttu ei seganud Põlvamaa noorsootöötajaid isegi nende ümber lendlevad parmud.

Tagasi Lobotkasse jõudes ootas noorsootöötajaid ees erinevad ülesanded, mis Põlvamaa noortekogu koos maavalituse noorsoo peaspetsialisti ja maakonna noorteinfo töötajaga ette oli valmistanud. Alustati pajakinnastega kingituse (värvipliiatsite karp, mis oli pakitud kolme kihti paberisse) lahtipakkimisest. Saades pliiatsid pakendist kätte, tuli neil meeskondlikult joonistada pilt „Mis tähendab Põlvamaa noorsootöötaja jaoks noorsootöö?” ning seda minuti jooksul tutvustada. Järgmiseks tuli noorsootöötajatel kasti pandud asjadest meelde jätta head ja halvad asjad ning seejärel need kirja panna. Võistlus lõppes puzzle kokku panekuga. Parimaks meeskonnaks krooniti “Sooritajad”, kuhu kuulusid Värska, Räpina ja Orava noortekeskuse noorsootöötaja.

Seejärel oli järg noorte grillmeistrite käes ja algas grillivõistlus. Parima grillimeistri valisid Värska jahimeestest koosnev kolme liikmeline žürii. Samal ajal kui igast noortekeskustest välja pandud võistkond grillis, tutvustati ülejäänutele seto kultuuri ja tantsiti erinevaid tantse. Parimateks gillmeistriteks tunnistati Kõlleste noortekeskuse noored. Õhtu jätkus tantsu ja tralliga ning soovijatel oli võimalus karaoket laulda.

Järgmisel päeval toimus veel seiklusmatk Värska alevikus ning keskpäeval tõmmati selle aastasele suvekoolile pidulikult joon all.

Suured tänud korraldajale ja ka kohale tulijatele!

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+