Kristina on Põlvamaal kasvanud, lõpetanud Põlva Ühisgümnaasiumi ning otsustanud siia paikseks jääda. Seni on teda pigem teatud kui vabakutselist ajakirjanikku ning copywriterit, kuid noorteinfo valdkonnaga on ta seotud olnud kaudselt läbi noortealgatusprojekti „Meediasüst”, mille üks algatajaid ja vedajaid ta on.

„Rumal on anda suuri lubadusi, et minu töötamise ajal muutub keskmine Põlvamaa noor 57,8% teadlikumaks kõikidest oma õigustest ja võimalustest. Kuid ma kindlasti pingutan selle nimel,” ütleb Kristina naljatlemisi. „Sellesse usun ma küll, et noortega seotud valdkondadesse pole kunagi võimalik liiga palju panustada ning noorteinfo on tegelikult valdkond, mille arendamise tähtsus ajas ainult suureneb. Tänapäeval, mil iga noor on läbi oma nutitelefoni praktiliselt 24/7 internetiühenduses, ümbritseb teda igas päevas tuhandeid erinevaid sõnumeid ja teadaandeid, millest suurem osa on täiesti ebaolulised või lausa rumalad. Mõistlik info ei pääse sealt sõelast pea üldse läbi,” nendib Kristina, et infokonkurents on väga tihe.

Oluline on siinkohal veel märkida, et noorteinfo ei ole ainult info jagamine noortele, vaid ka info noortest endist – nende tegemistest ja toimetamistest: „Seepärast on portaali eesmärgiks anda maakonna noortele rohkem sõna. Kuna „suur” meedia noorte teemasid peaaegu üldse ei kajasta ning suunab end pigem juba küpsemale publikule, on noortele pisut võõras mõte, et nad ise kuskile oma artikleid või arvamusavaldusi pakkuda võiksid. Kindlasti ootan kõiki ideid, artikleid ja ettepanekuid!”

Kristinaga on võimalik kontakti saada e-maili teel info[ät]polvanoored.ee või kristina.pentsa[ät]polva.maavalitsus.ee
Või hoopiski helistades telefonil: 57803761  

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+