Konverentsi algul tänati neljas kategoorias Põlvamaa noorsootöösse panustanud inimesi, omavalitsusi ja ettevõtmisi, millest tunnustuse pikaajalise panuse eest noorsootöösse sai Põlvamaa Lastekaitse Ühingu juhatuse liige Veera Kutser, aasta koostööauhind läks Mikitamäe Noortekeskusele, aasta teoks valiti Põlvamaa Noorteportaali arendamine ning noortesõbralikemaks omavalitsuseks hinnati Ahja valda.

«Noored demokraatia ja demokraatia noorte jaoks» ja infomess «Valikute tänav» ning sellele eelnenud koostöökohtumise nädal ukrainlaste ja sakslastega läks korraldajate hinnangul sujuvalt.

Toimunud noortevahetuse projekti, noortekonverentsi ja infomessi kohta ütleb Põlvamaa Noortekogu esimees Sigrid Sibul, et nii suurt noorteteemalist sündmust pole kaua Põlvamaal toimunud.
«Need kolm olid sündmust olid omavahel täiesti seotud. Kogu koostöökohtumise nädal arutasime demokraatia teemadel ja ka sellest, kuidas noori rohkem kaasata ning kuidas on neil endil võimalik ise oma initsiatiivi üles näidata. Võrdlesime muuhulgas, kuidas toimib noorsootöö Saksamaal ja Ukrainas,» rääkis Sibul.

Konverents, infomess ja koostöökohtumine sellises formaadis andsid Sibula sõnutsi võimaluse noortele tutvuda sellega, mida teevad Euroopa teistes paikkondades nende eakaaslased ning võita juurde enesekindlust olemaks ise osalusvõimelisemad.
Tänavune noorte infomess pakkus sarnaselt varasemale võimalust tutvuda Eestis ja välismaal pakutavatest edasiõppimisvõimalustest ning vahetada kontakte tuleviku peale mõeldes.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+