Juba teist aastat on Põlva Ühisgümnaasium seotud Comeniuse rahvusvahelise koolide koostööprojektiga «Here I am: Your Mirror». 15.-19. märtsini toimus  projektikohtumine Poolas Zlocieniecis. Kohtumisest võtsid osa kolme riigi (Poola, Eesti Türgi) õpilased ja õpetajad. Põlva Ühisgümnaasiumist osales viis õpilast, kaks õpetajat ja direktor. Nelja päeva jooksul tutvusime Zlocienieci linna ja selle ümbrusega, osalesime mitmetes huvitavates töötubades ja külastasime tunde kohalikus koolis.

Meenutusi kohtumisest:

Laura-Elisa:
«Poola reis oli tore vaheldus enne eksameid, et puhata õppimisest ja koolist ning saada osa millestki uuest, tundes sellest rõõmu ning veetes mõnusalt aega koos sõpradega. Õpilased Poolast ja Türgist olid väga avatud, mistõttu said kõik üksteisega väga kiiresti sõpradeks ning nautisid koosveedetud aega. Mulle meeldis Poolas kõige rohkem, et seal on palju ilusaid vanaaegseid maju.»

Helen:
«Kõige huvitavam oli Poola söök, see oli hoopis teistsugune kui Eestis. Koolis, mida me külastasime, saavad õpilased söögivahetunnil osta toitu puhvetist või süüa kodust kaasavõetud sööki. Poodides polnud müügil seda päris musta leiba, mis meil on. Panin tähele, et Poolas armastatakse süüa palju magusat. Inimesed olid kõik sõbralikud ja soojad. Kui ma esimest korda kohtusin perega, kes mind majutas, siis tervitati mind kohe kallistades. Alati kui ma koju jõudsin, küsiti, kas ma süüa tahan.»

Siiri:
«Huvitav oli jälgida koolitunde. Klassis oli õpilasi tavaliselt 20-22 ja iga tund algas õpilaste kohaloleku kontrolliga. Õpetaja nimetas õpilase nime ja õpilane vastas – kohal. Samuti on õpetajatel kohustus igas tunnis mõnda õpilast suuliselt küsida. Hindamine toimub kuuepallisüsteemis. Tundides, mida meie külastasime, valitses soe ja sõbralik atmosfäär.»

Florika:
«Igasuguste ebameeldivuste kiuste jäävad meelde just reisi meeldivad hetked…see, et poolakad on tõeliselt südamlikud ja soojad inimesed, see, et Zlocienieci linn on samasugune armas, väike ja kodune nagu Põlva, samuti heinast «kana» valmistamine ja omaenda kätega leiva kokku plätserdamine, väljasõit vihmasesse Szczecini linna ning muidugi maitsev poola toit. Nii et viva Zlocieniec, me jääme sind hea sõnaga meenutama.»

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+