sariüritus, tutvustamaks bänditegemisega seotud valdkondi. Töötuba viisid läbi Mihkel Maidla ja Oliver Uibo. Muu hulgas õpiti tundma erinevaid kitarritüüpe, trumme ning räägiti laulmisest. Käesoleva nädala reedeks valmib töötoa tulemina demosalvestus Põlva noorte esituses.

«Oleme õpetanud noortele basskitarri, trumme, rütmi- ja soolokitarri, vokaali. Sisuliselt oleme rääkinud kõigest, mis seondub bändi tegemisega,» rääkis Mihkel, üks töötoa läbiviijatest. «Tundus, et kõige paremini läks meil endil neis töötubades, kus rääkisime kitarrist ja kitarri mängimisest.»

Ka Oliveri hinnangul on just rockbändi põhipilli kitarri populaarsus kõige muu kõrval domineeriv. «Kitarrimänguhuvilisi ja mängijaid tundus ka töötoaliste hulgas kõige enam olevat,» märkis Oliver.

Mihkli ja Oliveri idee korraldada bänditegemise kahenädalane koolitus tuli sellest, et tahtmist bändi teha leidub paljudes noortes. «Põlvas on nii palju noori, kes tahaksid bändi teha, aga ei julge. Idee tuli sellest, et tahtsime omalt poolt julgust noortesse süstida,» täheldas Mihkel. «Tegelikult võiks bänditegemine jälle populaarsuse tipu saavutada. Põlvas on olnud perioode, kus bändid on väga aktiivselt tegutsenud.»

Bänditegemisest oleks rääkida veel rohkemgi, teavad noormehed. Just seetõttu usuvad mõlemad, et kui on huvilisi ja nõudlust järgmise workshopi järele, siis tuleb see ka korraldada.

Oliveri hinnangul ei pidanud töötuba pikalt ettevalmistama, kuna läbiviijad mõlemad on bänditegemisega pikalt n-ö sina peal olnud. «Kõik toimus spontaanselt ja vabas õhkkonnas,» kirjeldas noormees töötubade õhkkonda.

Töötoa läbiviijad kinnitavad kui ühest suust, et noorte julguse ja enesehinnanguga on Põlvas suured probleemid. «Ideid, mõtteid ja soove on kõigil palju, aga teostada ei juleta midagi. Kardetakse kas põruda või lihtsalt ei usuta iseendasse piisavalt palju,» usub Mihkel. «Ka töötubades on puudu julgusest – tihti ei juletud ka meile küsimusi esitada.»

Bänditegemist tutvustav kahenädalane töötubade sari vältab noortekeskuse ruumides argipäeviti kella 17-st 19-ni ning kulmineerub käesoleva nädala lõpuks demo-üllitisega, mida hakatakse internetiavarustes peagi levitama.

Demo salvestamisele eelnenud teoreetiline ja praktiline bänditegemise käsitlus on praeguseks hetkeks jõudnud sinnamaale, et loo salvestamisprotsess on juba vaikselt liikumises. «Loo sõnad sündisid järgmiselt – kõik said paberi ja pliiatsi, andsime aega kirjutada ja täpselt sellised sõnad, nagu noored kirja panid, selliseid kuuleb ka demo-esituses,» selgitas Mihkel.

Noortekeskuse võimalusi demo salvestamiseks ning taolise töötoa läbiviimiseks kiitsid mõlemad workshopi läbiviijad. «Siin on praktiliselt kõik olemas. Lihtsalt ise peab leidlik olema, rakendama n-ö stuudiomõtlemist – kuidas tehnikat ja inimesi rakendada,» rääkis Mihkel.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+