Festivali raames pakutakse väga mitmekesist tasuta kultuuriprogrammi.

 

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse parklas ja kesklinna pargis esinevad bändid ning siin-seal tänavatel mängivad tänavamuusikud moodustavadki kokku Uue Ajastu Festivali muusikaprogrammi, mis on kõigile tasuta ning vältab põhiosas täna õhtust pühapäeva pärastlõunani. Festivali ajakava on kättesaadav kodulehelt www.uueajastufestival.ee, millest avaldub, et mitmekesine muusikaline valik võimaldab absoluutselt igasuguse muusikaeelistusega inimestel kuulama ja vaatama tulla. Mainimist väärivad Chalice elik Jarek Kasar, Anne Maasik ja Heikki-Rein Veromann, Aapo Ilves, Margus Vaher, Eesti Mandoliinide Orkester, aga on palju teisigi esinejaid.

Põlva sünnipäevast kuuleb terve Eesti
Festivali korraldavad Põlva linn ja MTÜ Munalinn ning suur osa vabatahtlikke, kes oma panusega kõige toimimisse kaasa aitavad. Põlva linna sünnipäeva ametlik osa peetakse reedel. Sõna saab Põlva linnapea Tarmo Tamm, välja antakse Põlva linna aumärk ning auhinnad kaunimatele kodudele. «Meie üheks eesmärgiks on algusest peale olnud reklaamida Põlva linna kui suurepärast festivalipaika ning viia linna sünnipäeva tähistamine väljapoole linna,» rääkis korraldaja Martin Ruus.

«Sünnipäevadele kutsutakse ikka sõpru. Las tulevad siis ka sõbrad Türilt ja Tallinnast, et nautida head muusikat ja pidada sünnipäevapidu,» lisas teine korraldaja Ako Laugamets. Juba traditsiooniks saanud sünnipäevakringli jagamine toimub ka sel korral.

Uue Ajastu Festivali senine üleriigiline meediakajastus on muljetavaldav. Festivalist on kirjutanud Postimees ja Eesti Päevaleht. Lisaks on nii mitmeski üleriigilises raadiojaamas ürituse toimumisest juttu tehtud.

Kujutav kunst, visuaalkunst ja film
Veel eelmisel kümnendil Põlvas tegutsenud kino Võit saab festivali päeviks oma nime tagasi. Kunagise kinomaja seinal näidatakse täna õhtul filmiprogrammi. Äsja Põlva kesklinnas renoveeritud Kesk 7 punase katusega veel tühjana seisev maja muutub UAF-i ajaks ajutiseks kunstigaleriiks, kust on võimalik kohapealt ka kunsti osta. Näha saab Riho Kalli spetsiaalselt festivali jaoks loodud näitust «Armastuse sagedus» ning lisaks Tartu, Põlva ja Tallinna noorkunstnike loomingut.

Galerii pole eelseisva festivali raames ainuke kunstitemaatiline osa. Lisaks kujundavad linna miljööd maastikuarhitektid ning visuaalkunstnikud, kes kuvavad õhtuhämaruse saabudes visuaalkunsti Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse seintele. «Visuaalkunsti kuvamiseks ongi hea võimalikult palju valgust peegeldav pind. Kultuurikeskuse seinad on valged ning sinna tekib kogu pimeda aja nähtavaks jääv visuaalne kuvand kindlasti väga hästi,» leidis Ruus.

Festivali kunstiline pool on veelgi mitmekesisem. Kasutades erinevaid hoonete ja müüride seinapindu, kaunistatakse linna stentslitega. «Stentslid on ajutiselt seinal püsivad spetsiaalse värviga loodud pildid või tekstid,» selgitasid Ako Laugamets ja Lehari Järg.

Mahuka ürituse sisse mahuvad veel moeturg, hommikune südamemeditatsioon ning pühapäeval pärastlõunane luulelava, kus kuuleb Põlvamaa autorite luulet. Festivali eestvedajad paluvad linnakodanikelt festivalipäevil mõistvat suhtumist ning aktiivset kaasosalust. «Kohtumiseni armastuse sagedusel,» kutsuvad korraldajad kõiki osalema.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+