12. augustil avalöögi saav neli päeva vältav kultuurifestival täidab linnaruumi tänavamuusikute, kunstitöötubade, näituste, häppeningide, välikino, luule, kontsertide ja intiimsemate koosistumiste ning pidudega.

Festivali idee taga on oma kodulinna Põlvasse juurte juurde tee tagasi leidnud ja MTÜ Munalinn moodustanud noormehed – Martin Ruus, Lehari Järg ning Ako Laugamets.Mehed leidsid, et neis kõigis on olemas jõud näha, olla ja anda ning soov maailma paremaks muuta ning ühekoos jõutigi kultuurifestivali mõtteni.

Üritusel on olemas ka oma manifest, milles Uue Ajastu Festival kutsub inimesi üles maailma iseenda kaudu muutma ning Põlvas end kunstist ja muusikast kanda lastes «armastuse sagedusel» mõtisklema. «Loodame et Põlvas toimuv loob meie ümber ja sees rohkem harmooniat ja headust, sest meie heaolu sõltub ju sellest, millise sagedusega lainele oleme end häälestanud. Kõik festivalil osalejad väljendavad armastust omamoodi. Kõik armastuse lainelt tulevad helid, mõtted, sõnad ja teod on head,» seisab ürituse manifestis.

Kontsertptogramm ja näitused on kõikidele tasuta. Külastajaid ning linnarahvas on samuti oodatud oma häid ideid teoks tegema ning end linnaruumis mugavalt tundma. Kontserdile võib tulla oma tooli või piknikutekiga, pargis, tiigi või järve ääres võib välja võtta näiteks lõõtsa ning möödujatele paar lõbusat viisikest pakkuda või miks mitte luulet lugeda.

Eestimaa muusikutest jagavad külastajatele armastust näiteks Margus Vaher, Chalice, Anne Maasik, Indigolapsed, Eesti Mandoliinide Orkester, multitalent Aapo Ilves, Opium Flirt, Röövel Ööbik ning paljud teised. Kokku astub 12-15. augustil lavalaudadel üles 18 bändi ning 14 DJ-d.

Festivali kohta leiab lisainfot veebilehelt www.uueajastufestival.ee

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+