Muusikapäeva märksõna “Kuula!” kutsub sel päeval inimesi kuulama ja keskenduma muusikale kõikjal Eestis. Muusika levitamiseks ja propageerimiseks korraldatakse üle 130 lühikontserdi ühe päeva jooksul kõikjal Eestis. Kõik kontserdid  on külastajatele tasuta, aga ka muusikud esinevad tasuta ning kontserdipaigad on andnud nõusoleku ruumide kasutamiseks ilma rendita. Kontserdid toimuvad nii traditsioonilistes kontsertpaikades kui ka ebatavalistes ruumides. Päev on täis üllatusi ja elavat muusikat võib 1. oktoobril kohata seal, kus seda oodata ei oskaks. 

 

Kontserte toimub sel päeval Kihnust Narvani ja Tallinnast Võruni, et muusika jõuaks igasse Eestimaa nurka. Näiteks toimuvad kontserdid Rakvere Lihakombinaadis, Tartu Vanglas, Tapa, Kuperjanovi jt sõjaväeosades, Tallinna Lennujaamas, Solarise keskuses, EV ministeeriumites, Elektriraudtee rongis ja veel paljudes põnevates paikades. 

 

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga Škoda Jäähallis, kus Kultuurkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad muusikaelu tegelastele üle auhinnad silmapaistva tegevuse eest möödunud aastal.  Tseremooniast teeb otseülekande ka Eesti Televisioon.

Eestis korraldab aktsiooni Eesti Muusikanõukogu. Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse alates 1975. aastast, kui legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin kutsus üles sel tähtpäeval meenutama, milline oluline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. Muusikapäeva näol on tegu heatahte projektiga, kus kõik kontserdid toimuvad külastajatele tasuta. Projekti missiooniks on muusikakultuuri propageerimine ning muusika hariduse ja muusiku elukutse tutvustamine.

Pildil hetk eelmise aasta rahvusvahelise muusikapäeva Tallinna bussijaamas toimunud kontserdist, kus astusid üles Pirjo Püvi ja Piia Paemurru.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+