Vallo Vaherpuu ja Maksim Rjurikov Räpina Ühisgümnaasiumi 8.b klassist pälvisid põhikooli 5.-9. klassi astmes õpilasleiutajate riiklikul konkursil konkursitöö „Lampjala sokk” eest III preemia.

“Leiutamine on lihtne!” kinnitavad konkursi korraldajad. “Oluline on vaid märgata meid ümbritsevat ja püüda seda paremaks muuta. Ideede loomisel ja probleemide lahendamisel saab kasutada lisaks oma mõtetele ka kõiki neid erinevaid detaile ja teadmisi, mida koolis õpitakse.”

Sama tandem on õpilasleiutajate konkursil ilma teinud varemgi – 2009. aastal tuli III koht töö “Jõulukuusest riidenagi” eest ning 2010. aastal invavahendite tootmisettevõtte OÜ EQUA tunnustus ja konkursi III preemia nutika ning vajaliku kätepesu abivahendi väljamõtlemise eest.

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Konkurss korraldati esmakordselt 2008. aastal. Esitatavate tööde teemaks oli siis “Pisiasjad, mis muudavad elu paremaks” ja leiutiste ideid saabus konkursile 600. Aasta-aastalt on konkursil osalejate arv kasvanud. Tänavu oodati konkursile leiutisi, mis lahendavad kellegi või millegi igapäevaelulisi probleeme või kitsaskohti, konkursitöid esitati 828.

Konkursi korraldajad: SA Archimedes, Haridus- ja Teadusministeerium, SA Teaduskeskus AHHAA ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Allikas: SA Archimedes

Artikkel on ilmunud Põlvamaa portaalis aadressil
http://www.polvamaa.ee/index.php?article_id=14643&page=875&action=article&

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+