AS-i Brick projektijuht Mihkel Pezonen rääkis reedel, et vaiamine on teostatud ning ka vaiapead valatud.

Tuhanderuutmeetrise hoone alus hakkas juba ilmet võtma ning ka ehitusaegne sissesõidutee oli rajatud. Pezonen rääkis, et alanud nädalal alustatakse hoone karkassi rajamisega, milleks kulub ligi poolteist nädalat.

Peaehitaja kasutab ka mitmeid alltöövõtjaid. Vaiatöid teeb näiteks AS Kurmik Võtust, katusetöid AS Maleko Tallinnast  ning sanitaartehnilisi töid Räpina firma OÜ Santex. Hoone projekteeris Moodul Projekt OÜ ning omanikujärelevalvet teostab OÜ Rispeto.

Räpina vallavanem Teet Helm märkis, et Maxima plaanis Räpinasse oma kaupluse ehitada juba aastaid tagasi, kuid see idee jäi masu tõttu toppama. Tänavu on nad siis otsustanud plaani realiseerida. Kaupluste paljususe küsimust pidas Teet Helm asjatundmatuks, sest kui Põlvas on kuus suurt kauplust, siis Räpinas oli seni  ainult üks arvestatav ning väga suure käibega toidukauplus ehk Põlva Tarbijate Ühistule kuuluv Räpina Konsum (teised on väikesed).

Seetõttu pidas Räpina vallavanem konkurendi tulekut tervitatavaks nähteks.  «Veelgi parem oleks, kui oleks ka kolmas konkurent olemas,» kostis Teet Helm.

On ju avalik saladus, et senine Räpinas pakutav toidukauba valik Räpinlasi ei rahulda  ning paljud teevad kaubareise nii Tartusse kui Põlvasse. Teet Helmi sõnul ei ole ju tegu ainult Räpina linnaga, vaid kogu piirkonnaga, kus elab 12 000 inimest.

Koos Maxima kauplusega ehitatakse juurde ka 60  uut parkimiskohta. Suurim, 44-kohaline autoparkla ehitatakse valla kaasosalusel just tulevikuarenguid silmas pidades, kui valmivad staadion ning avatud noortekeskus jne.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+