Kuigi meedia on ka õppekavas läbiv teema, muutub meedia nii kiiresti, et sellega sammu pidada on raske, samas noored sotsiaalmeedia vahendusel koguaeg pidevas infovoos ning näevad ühes päevas tuhandeid erinevaid teateid.

 

Kuigi see, kuidas noortele tooteid reklaamida, on lausa omaette teadus, on noorte enda oskus ennast reklaamida pigem kehvemapoolne. Tartu Ülikooli teadur Kadri Ugur räägib oma ettekandes „Hei, näita ennast!”, kuidas näidata endast neid külgi, mis võivad aidata kaasa näiteks ülikooli astumisel või tööle saamisel.

 

Eesti Ekspressi ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja räägib teemast, mille kohta igaühel on oma arvamus. Kas meie vihkame venelasi? Kas venelased vihkavad meid? Nagu ettekande nimi „Eestlane versus venelane meedias” reedab, on teemaks Eestis elavad venelased ja see, kuidas nendega seonduvaid teemasid ajakirjanduses kajastatakse.

 

Laulja ja muusik Mikk Tammepõld vastab oma ettekandes küsimusele: „Miks ma ei ole kuulus?” Tõepoolest, mitmed tema laulud (nii sooloartistina kui ka ansamblite Dramamama kui Brides In Bloom lauljana) on jõudnud raadiote hitilistidesse, kuid ometi pole ta nimi ja nägu üleriigiliselt kuulsad. Ja see on Mikk Tammepõllu teadlik valik. Kas laulja peab Kroonikas rääkima oma armusuhetest? Või saab ka teisiti?

 

Pärast ettekandeid jätkub päev lõunasöögi ning huvitegevuse minimessiga. Messil tutvustavad vallad noortele pakutavaid võimalusi.

 

Pärast messi toimuvad osaluskohvikud, kus noorel on võimalus endale huvipakkuvatel teemadel arutleda koos asjatundjaga. Teemad on:

-Kooseluseadus – kellele ja milleks?
-Kas kool saab olla huvitav?
-Appi ma lõpetasin kooli! Mis nüüd?
-Kas tiigrid magavad talveund ehk mis sai e-riigist?
-Tervislikud eluviisid – mis need veel on?
-Meie julgeolek Euroopas
-Süstime meediat!
-Rahvusvahelised noorteprojektid
-Sport noorte ja noored spordi jaoks

 

Päeva lõpetab Mikk Tammepõllu kontsert.

 

Üritust korraldab Põlva Maavalitsus koostöös Meediasüsti ja Põlvamaa Noortekoguga.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+