Rosma külas Päkamäe kõrval. Koha vaimu on kujundanud siia 19. sajandil rajatud külakool, selles 1885. aastal sündinud-kasvanud Eesti kooliuuendaja Johannes Käis ning 1990. aastast tegutsev waldorfkool. 28. märtsist 1.aprillini toimub koolis III Loovusnädal nii lastele kui täiskasvanuile.

MTÜ Rosma Haridusseltsi Johannese Kooli Rosmal saabuvad märtsi viimasel nädalal taas külalised Soomest, Saksamaalt, kodusest Eestist. 28. märtsist  1.aprillini seatakse ümber kogu tunniplaan ning koolimaja on avatud hiliste õhtutundideni, sest pakutavatest tegevustest tahavad osa saada ka täiskasvanud.

Niisiis – kes, kus ja millal? Põlvast pärit ja nüüd preestriametit pidav Kati Kolk vahendab hommikuti lastele jutustamiskunsti aardeid, õhtuti viib ta täiskasvanutega läbi vestlusgruppi elust enesest inimese, organisatsiooni ja ühiskonna tasandeil.  Hannes Heyne Saksamaalt on kooli vana sõber ning hommikuti tegeleb ta laste ja muusikaimprovisatsiooniga. Pärastlõunati juhendab ta psaltri ehitamise töögruppi.

Nimetatud töögrupp on kõige aja- ja töömahukam, kuid ka tulemusrikkam – iga osaline lahkub oma muusikainstrumendiga. Tanja Franke Saksamaalt raiub naisterahva kohta üllatavalt jõuliselt kivi. Tema töögrupp on olnud väga populaarne, sest võimalusi nii tugeva materjaliga kui meie paekivi,  jõudu katsuda ei kohta just iga päev. Loovusnädala paneb tõeliselt liikuma Soomes elav hollandlane, 30-aastase kogemusega tantsupedagoog Wim van der Kooij. Kolmapäevast reedeni tantsitab ta soovijaid rahvaste tantsude rütmides.

Õhtuste täiskasvanute töögruppide ajad ja hinnad:
Kati Kolk, vestlusring – E-N kell 15.30-17, tasu annetuse korras
Tanja Franke, kiviraiumine – E-R kell 17-19, osalustasu €20.00, lisaks €10.00 materjali eest (paekivi)
Wim van der Kooij, rahvaste tantsud – K-R kell 17-19, osalustasu €20.00
Hannes Heyne, psaltri ehitamine – T-R orienteeruval ajal 15-19, tasu €75.00, lisaks €34.00 materjali kulud.
NB! Registreerumisel kehtib: kes ees, see loob. Registreeru juba täna: diana.asur@rosma.edu.ee

Kava on nähtav kooli kodulehel www.rosma.edu.ee, infotelefon 799 6936 (õpetajate tuba), 5302 2793 (Külli).Tule, raiu, tantsi ja meisterda koos meiega.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+