soovitatakse näitemängu-seltskondadele kolme isamaalist näitemängu.

Seks puhuks oli aasta varem korraldatud kohe üleriigiline näidendite konkurss. Raamatukogujuhataja Tiina Hoobi abiga otsisime kõik need kolm üles. Lugesime, mõtlesime… Aeg polnud meie jaoks veel küps. Eelmisel hooajal ajas endine Saverna põhikooli õpetaja Virgi Plado kokku aga sellise trupi, kellega koos julgesime ette võtta Mihkel Aitsami «Maakulla». Kirjutasime Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupile ka väikese stipendiumitaotluse ning töö algas.

«Maakulla» tegevus toimub Laanemetsa talus aastatel 1918-1920. Tegelased puutuvad kokku Saksa okupatsiooni, punavägede sissetungi ning lõpuks ka kätte võidetud vabadusega. Autoril on õnnestunud luua väga põnevaid karaktereid, mis mind ahvatlesid selle loo kasuks otsustama. Hirm oli selle ees, et kuidas tänapäeval selline isamaaline tükk vastukaja leiab ja kui usutavalt me seda mängida suudame.

Nüüdseks on need mured seljataga, kuigi töö lavastusega veel jätkub. Valgjärve vald tähistas Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva piduliku aktusega Saverna külakeskuses, mille jätkuks toimus Mihkel Aitsami «Maakulla» etendus. Tagasiside publikult oli soe. Kõige toredam üllatus trupi jaoks oli aga see, et etendust olid tulnud vaatama ka Mihkel Aitsami pärijad.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+