Taanielile on need MM võistlused juba kolmandad. Kaks aastat tagasi, siis veel 16 aastasena sai ta Poolas toimunud MM-i lühirajal 16. koha. Eelmisel aastal Taanis jäi parimaks tulemuseks sprindi 18. koht.

«Konkurents sel alal on aga iga aastaga kõvemaks läinud,» selgitas OK Kobras president Nikolai Järveoja. «Et saavutada kõrge koht, peab lisaks orienteerumisoskustele olema ka väga kõva maastikurattasõitja ning seepärast osaleb Taaniel kodustel rattavõistlustel. Tehnilisel spordialal peab olema ka õnne ja hea varustus. Tihti tuleb ette kummi purunemisi ja muid tehnilisi viperusi rattaga. Kallimad rattad maksavad juba 60 tuhande juures,» märkis Järveoja.

Täiskasvanutel MM-il tuli tavaraja finaali pääsemiseks jõuda oma alagrupis 20 parema sekka ja see õnnestus kolmel eestlasel neljast – kummi purunemise tõttu nurjus sõit sprindis hõbemedali võitnud Tõnis Ermil.

Margus Hallik oli tugevaimaks kujunenud alagrupis täpselt 20. kohal, Lauri Malsroos teises meeste alagrupis 14. ja Maret Vaher ühes naiste kahest alagupist 8. kohaga kindel edasipääseja. Maret oli esimestel distantidel: sprindis 21. ja lühirajal 32. kohal.

Reedel võisteldakse tavarajal.

Võistluste kodulehekülg: http://mtbwoc2010.fpo.pt/

Lisainfo:
Nikolai Järveoja
OK Põlva Kobras
Tel: 799 4851
kobras@neti.ee

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+