Ühine sünnipäevakontsert toimub juba järgmisel laupäeval, 26. märtsil Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse teatrisaalis.

Kui 2006-nda aasta sügisel said Tuuli Palo ja Rivo Veski (praegune Põlva Eksperimentaalteatri juht) kokku ideega valmistada midagi kevadiseks kooliteatrite festivaliks, polnud neil ilmselt aimugi, millele nad hoo sisse lükkasid.

Ilmselt ei osanud ka Andre Laine ümber tekkinud noorteaktiiv aimata, et viie aasta möödudes võib nende tantsujalgade hulk suisa paarisajapealiseks muutuda.

Nüüdseks on kaks, paralleelselt tegutsevat noorte- ja ka täiskasvanuteühendust, kasvanud mastaabilt maakonna suurimateks omaala žanri esindajateks. Lisaks sellele, et nii tants kui teater on järjest enam tuure sisse võtmas, on ka koostöö kahe trupi vahel jätkuvat tõusujoont näitamas.

Tants ja teater punupatsis
Kui 2009-nda aasta suvel sai Meie Stuudio suvine tantsulavastus stsenaariumiabi Rivolt, siis 2010-nda aasta sügisel etendunud «Minu Põlvamaad» ilmsestas Andre seatud koreograafia. Nüüd on võetud nõuks teha läbilõige sellest, mida vaataja näha tahab. Näha saab ulme-fantastilisi tantsunumbreid seotuna tumm-etüüdidega eksperimentaalse teatri tegijatelt ühes Põlvamaa esimemme (Reno Veski) ja tema poja/tütrega (Andre Sikkal), kelle fenomenaalne etteaste naerutab vaatajaid «Minu Põlvamaa» DVD-del senimaani.

«Algusest peale oli mõte teha midagi naljakat. See kõik on puhas show ja pidupäeval on taoline esitusviis ka igati põhjendatud,» leidis Meie Stuudio pealik Andre Laine.

Tänavuse kevadkontserdi pealkirjaks on «Pean pääsema lavale, muidu suren 2011», mis arusaadavalt selgitab, miks tantsijad tantsivad ja näitlejad näitlevad. Lavaarmastus on mõlemate puhul meeletu.

«Eks ole ju nii, et kui noor avastab, et tema käes on võti mõni uus uks avada, siis tuleb sellest avastusest tingitud rõõmu jagada kõigiga,» rääkis Põlva Eksperimentaalteatri juht Rivo Veski. «Teatri ja tantsu ühisjõud ongi see võti, mis on noortes vallanunud ja näitab peaasjalikult seda, et koostöös peitub suur jõud.»

Viie aastaga tehtud palju
Lühikese ajaga on mõlemad trupid uhked selle üle, et on oma tegevusega endiselt Põlvas, siin palju saavutanud ning noortele palju jaganud. «Olen noortelt, kes teatrist välja kasvanud, saanud väga positiivset tagasisidet. Seda on alati hea kuulda,» rääkis Veski. «Olen veendunud, et need noored, kes on leidnud huvitegevuse, mis neile naudingut pakub, on tulevikus oma aktiivsuselt eelisseisus nende ees, kes millegagi peale õpingute ei tegele.»

Ka Laine sõnul on noorte jõud tugev ning loodud võrgustik on juurutanud huvi ning paljud noored ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse viinud. «Eelseisval sünnipäevapeol saab näha ka stuudiost välja kasvanud noorte tantsuseadeid, kes nüüd Viljandis õpivad.»

Põlva Eksperimentaalteatri ja Meie Stuudio ühispeole on oodatud kõik teatri- ja tantsuhuvilised. Viieaastaseks saamise puhul võib öelda, et ees seisab veel palju.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+