Päeva jooksul külastati Euroopa Liidu maja, Riigikogu ja AHHAA Keskust.

Visiidi eesmärgiks oli luua selgem pilt Euroopa Liidu alasest teavitusest ning külastada erinevaid Euroopa Liiduga seotud institutsioone Eestis.

Euroopa Liidu majas räägiti ELst üldiselt – liikmesriikidest, Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi, Euroopa Nõukogu tööst, tutvustati Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid ja nende tööd, näidati filmi EL prioriteetsetest valdkondadest, mida toetatakse ja mille vastu võideldakse. Kokkuvõttena osaleti viktoriinis ja põnevas sõnamängus, osaleti projektis, kus õpilased said oma ideid väljendada probleemi lahendamisel.

Järgmisena külastati Riigikogu. Õpilased said istuda istungisaali pressirõdul ja kuulata põnevaid fakte Riigikogu töö kohta.

AHHAA Keskus andis hoopis teistlaadi elamuse. Seal tehti erinevaid katseid, käidi 4D kinos, mis valmistas palju elevust ja emotsioone ning veedeti lihtsalt mõnusalt aega.

Kui lastega kaasas olnud Põlva Maavalitsuse peaspetsialist Ingrid Lepasson päeva lõpus õpilastelt küsis, mis lastele kõige rohkem meeldis, siis kõlama jäi põhiliselt AHAA Keskus ja Riigikogu. Oli ka neid, kellele meeldis hoopis bussisõit.

«Päev oli küll pikk ja väsitav, kuid usun, et saadi kuhjaga häid emotsioone ja avardada silmaringi,» jagas Ingrid oma muljeid päevast. «Tilsi Lastekodu ja Tilsi Põhikooli õpilased olid väga toredad, viisakad ja aktiivsed, esitati julgelt küsimusi, uuriti teaduskeskuses erinevaid masinaid ja kõik katsed said mitmekordselt läbi proovitud.»

«Hea meel on tunnustada Tilsi Põhikooli huvijuhti Reet Külaotsa, kes oli õpilastele suureks toeks innustamas, toetamas ja organiseerimas – teda jagus kõikjale ja kõigi jaoks. Suured tänud ka Tilsi Lastekodu direktorile Aare Kallasele ja õppealajuhatajale Raido Kaljulale meeldiva koostöö eest,» on Ingrid Lepassonil hea meel sujunud koostöö üle.

Ürituse korraldas Põlvamaa Europe Direct infopunkt koostöös Euroopa Komisjoni esinduse ja Euroopa Parlamendi infobürooga.

Lisainfo:

Ingrid Lepasson, Põlva Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist
Europe Direct Põlvamaa infopunkt
tel. 799 8919 begin_of_the_skype_highlighting 799 8919 end_of_the_skype_highlighting, euroinfo@polvamaa.ee

Teate koostas:
Maarika Taukul, Põlva Maavalitsuse avalike suhete nõunik
tel. 799 8942 begin_of_the_skype_highlighting 799 8942 end_of_the_skype_highlighting, maarika.taukul@polvamaa.ee

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+