Põlvasse loovutanud. Nii näeb 15.-16. aprillini Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses rohkem kui 200 noore esituses näitemängu kõigist Eesti maakondadest.

Üleriigilistele voorudele eelnevad teatavasti maakondlikud, kust valitakse iga vanuseastme parim, kes esindab maakonda vastavalt kas alg-, kesk- või gümnaasiumiastmes.

Algastme noored kohtuvad Kohtla-Järvel ning gümnaasiumi omad Rakveres (kus toimus ka esimene festival «Kooliteater», mis tänavu peab 30. juubelit). Kõigi rõõmuks on ka Põlvas potentsiaali, mida pakkuda üleriigilisele teatrifestivalile – suur lava, hea mahutavusega saal ning piisavad tehnilised lahendused.

Kooliteater 2011 keskastme festivali peakorraldaja on Põlva Maavalitsuse Haridus- ja Sotsiaalosakonna Rahvakultuuri peaspetsialist Helje Põvvat. Tihedas koostöös ollakse Eesti Harrastusteatrite Liidu, Põlva Avatud Noortekeskuse, Põlva Ühisgümnaasiumi, Põlva Keskkooli, Põlvamaa Noortekogu ja Põlva Eksperimentaalteatriga.

Korraldajate soovitusel tasuks ka meie kohalikel kooliteatri tegijail festivalile oma noori vaatama tuua, sest just teiste tegemisi nähes, analüüsides toimub areng.

Põlva pakub soojust
Põlva noortekeskuse juhi Ako Laugametsa sõnul peaks taoline festival näitama siia tulevatele noortele soojust ja avatust, mida väike koht pakkuda suudab. «Lihtsate asjadega saab tekitada koduse ja hubase tunde.»

Põlva Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Maia Punak hindas festivali olulisust Põlvale kõrgeks. «See tuuakse ju meile koju kätte ja selle võrra saavad kõik rikkamaks. Nii tegijad kui vaatajad,» rääkis Punak.

«Kaarnakivi» läbivaks teemaks
Läinud esmaspäeval korralduskoosolekuks kogunenud osapooled tegelesid festivali kontseptsiooni haudumisega. Just viimane sõna võiks seda tegemist ideaalselt kirjeldada põhjusel, et teatrifestivali juhtimine otsustati üles ehitada Juhan Jaiki «Kaarnakivi» jutustusele, mis pärineb just Võrumaalt. «Nii otsivad õhtujuhid kaarna pesast kingitusi, mune või ehk hoopis lavastusi,» rääkis Punak.

Peakorraldaja Helje Põvvati sõnul on festivalile kontseptsiooni loomine väga oluline, sest nii suudab Põlva end osalejatele ja vaatajatele meeldejäävaks teha.

Aprilli kolmandal nädalavahetusel Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses toimuva üleriigilise festivali Kooliteater 2011 keskastme osa tasub kindlasti vaatama tulla. Korraldajad soovitavad seks puhuks aja maha võtta ning vaadata enamikke pakutavatest lavastustest.

Pildil: Möödunud aasta maakondliku kooliteatrite festivali keskastme võitja Ahja Keskkooli raamatukogu Rõduteater lavastusega «Koll Kalli».

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+