Sillamäe ja Põlva noored kohtusid 20.-22.07.2020 Sillamäe lähedal, Orava talus, et veeta koos mõnusat ja toredalt aega, õppida eesti  ja vene kultuuri ning mõelda ka pisut keskkonna peale ja midagi ka selle heaks ära teha.

Enne üritust toimus eelkohtumine, kus kohtusid kaks Põlva ja kaks Sillamäe noort ja nende juhendajad. Koos pandi paika kava, tegevused ning käidi ja tutvuti kohaga.
Noortekohtumise eesmärk oli kaasa rääkida keskkonnaprobleemidest, luua infotooted ja tutvuda erinevate kultuuridega ning ületada keelebarjäärid.

Alustasime esimest päeva tutvumismängudega, et teineteist paremini tundma õppida- kõigil oli tore ja leidsime Põlva ja Sillamäe noorte seas palju sarnasusi. Esimese päeva fookus oli arutada keskkonnaprobleemide üle ja luua grupid. Ideid ja probleeme leidsime palju nii Eestis, kui ka oma linnas. Valida tuli neli kõige südamelähedast probleemi, valituks osutusid: kiirmood, prügi sorteerimine, toidu ületarbimine ja prügi viskamine. Esitlesime enda valitud ideid teistele.

Õhtul tutvustasime Sillamäe noortele Põlvamaad, meie tegemisi ja mille üle uhkust tunneme ehk: Harmoonikat, Serviti käsipalliklubi, väikeettevõtjaid ja palju muud. Sillamäe noored tutvustasid meile oma kodukohta. Peale kultuuride õhtut veetsime kõik koos toredalt aega, tantsisime, mängisime ja laulsime Eesti ja Vene laule.

Teise päeva hommik algas virgutava võimlemisega ( osa võttis 5 inimest ). Terve päeva lõime infotooteid, mis oli uus ja huvitav kogemus, tutvusime erinevate keskkonnaprobleemidega ja saime aru, kui oluline on hoida loodust puhtana. Grupitöö tegemine oli vahel pisut raske, kuna kahes keeles rääkimine ja kirjutamine võttis omajagu aega ja ei saanud teineteisest samamoodi aru, kuid kokkuvõtteks saime kenasti hakkama ja valmisid neli erinevat infotoodet. Vihm ja äike meid ei heidutanud ning käisime Sillamäe linnas, sealhulgas linnavalitsuse hoones, kus tehti meile pisike ekskursioon, käisime tornis ning volikogu istungisaalis. Saime käija ka linna avastamas, kus nägime linna tähtsamaid ehitisi, hooneid ja kohti. Näiteks promenaadi, Armastuse järve ja Sillamäe noortekeskust. Kõige tähtsam sündmus põlvakate jaoks oli poe külastus, ei jõutud Maximat ära oodata. Õhtu lõpetas saun, karaoke, Just Dance, disko ja paljud mängud, emotsioonid olid laes!

Kolmandat päeva alustasime pannkookide ja maitsvate vorstivõileibadega. Viimane päev anti viimane lihv infotoodetele ja tegeleti artiklite kirjutamisega, Instagrami, piltide ja videotega, et laagrit kajastada ja kunagi taas meenutada. Peale lõunat anti kätte tunnistused ning sellele järgnes kurb hüvastijätt 🙁

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli igati asjalikud 3 päeva, leidsime palju uusi sõpru, saime uusi kogemusi ja teadmisi. Nagu nägudelt näha, jäid kõik projektiga rahule ning mõeldi ka juba taaskohtumisele.

 

Aitäh, Sillamäe ja Põlva noored!

Lisette Johanson ja Carmel London

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+